Mija już siódmy rok działalności Farmy Motyli!

12 grudnia 2016
Posted

To dla Państwa nasza oferta jest stale rozbudowywana i urozmaicana.

Paź królowej

Oferujemy możliwość wypuszczania postaci dorosłych naszych krajowych gatunków motyli podczas uroczystości ślubnych lub innych wydarzeń, które dla podkreślenia podniosłości chwili potrzebują  niebanalnych i niepowtarzalnych akcentów. W szczególnych przypadkach mogą to być także motyle tropikalne.

Rozwijając działania „u podstaw” stworzyliśmy ostatnio zupełnie nowe na Polskim rynku pomoce edukacyjne  z żywymi postaciami larwalnymi motyli, które na oczach dzieci przechodzą swoje fazy rozwojowe. Produkty te zaopatrzyliśmy w sadzonki roślin żywicielskich, dzięki czemu cały proces przebiega dokładnie tak, jak to dzieje się w naturze, bez udziwnień i sztucznych pokarmów. Wszystko kończy się wykluciem motyli z poczwarek, które następnie są wypuszczane na wolność. Dzieci poznają w ten sposób nie tylko tajemnice życia motyli, ale doświadczają także kontaktu i interakcji ze środowiskiem naturalnym. Taka ekologiczna nauka przez obserwację okazała się wyjątkowo dobrym pomysłem, a skala zainteresowania tymi produktami głównie przez przedszkola i szkoły przerosła nasze wyobrażenia.

zestaw-larvae-sadzonka-pokrzywnik
Zestaw hodowlany z gąsienicą Rusałki pokrzywnik

Klimat w Polsce jaki jest, wszyscy wiemy. Możemy cieszyć oczy widokiem piękna motyli jedynie przez kilka najcieplejszych miesięcy w roku. Właśnie wchodzimy w kolejny okres diapauzy, kiedy to motyle w różnej ale właściwej dla każdego gatunku fazie rozwojowej spędzą zimę. Pozostają nam na ten czas wspomnienia, zdjęcia, filmiki i świadomość, że z wiosną wszystko rozpocznie się od nowa.

Na ten okres, chociaż nie tylko, przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową ofertę symbolicznego przywołania i zatrzymania chwili piękna motyli w niebanalnej kolekcji biżuterii wykorzystującej motywy z motylami w tle. Znajdziecie tu państwo bransoletki i wisiorki z symbolami i wizerunkami motyli.  Są także produkty z umieszczonymi fragmentami skrzydełek motyli, które pozostawiły je na naszej farmie po zakończeniu swojego krótkiego życia.

agamemnon-03-3a
Wisiorek miedziany ze skrzydłem Graphium agamemnon

Tak to już bowiem jest, że motyle pojawiają się tylko przez krótki czas w roku. W okresie od końca wiosny do końca lata ich aktywne życie trwa jednie kilkanaście dni. Na naszej farmie każdego sezonu co roku fruwa tysiące motyli. Zdecydowana większość z nich trafia do Państwa i w ten sposób zwiększa się liczebność motyli w Polsce. Te zaś, które przez złożenie jajeczek spełniły swoją pokoleniową misję w ciszy kończy to spektakularne życie, nie budząc się następnego dnia do lotu. Pomysł zrodził się spontanicznie, aby wykorzystać ten motyw do utrwalenia chwili. I tak, dzięki zaangażowaniu w projekt zdolnych twórców powstała autorska kolekcja biżuterii, która ozdobnie przez nas zapakowana jest oryginalnym, pięknym upominkiem. Może być dodatkiem do pudełka z motylami lub w okresie zimowym prezentem dla bliskiej osoby. Wiemy, że miłośnicy motyli otaczają się gadżetami z ich wizerunkiem. Mamy nadzieję, że sprawimy im przyjemność naszą nową ofertą.

Zapewniamy Państwa, że to nie koniec i w najbliższym czasie zaoferujemy kolejne niespodzianki. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się skorzystać z naszej oferty handlowej. Dzięki pozyskiwanym w ten sposób środkom wdrażamy techniki hodowli umożliwiające zaoferowanie jeszcze większej liczby gatunków żywych motyli. Przyczyniacie się Państwo przez to w bardzo efektywny sposób do „ZAMOTYLANIA POLSKI”.

Jeszcze raz dziękujemy nie tylko w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu tych pięknych istotek:
admiral_imago_04niestrzep_imago_01