Dostawa i odbiór

Udostępniamy Państwu trzy metody wysyłki motyli na śluby i uroczystości:

 • Kurier Pocztex Express24
  43,00 zł
 • Kurier Farmy (dostępny od 100 motyli)
  cena zależna od odległości
 • Odbiór własny z okolicy Gdańska
  0,00 zł

UWAGA! Nasze kosze przygotowane do transportowania motyli mieszczą maksymalnie do 250 osobników. Prosimy uwzględnić ten fakt w przypadku zaplanowania zakupu większych ilości motyli. Wówczas wypuszczenie następuje z kilku koszy, co może mieć wpływ na organizację uroczystości.

Kurier Pocztex Express24 (43,00 zł)

Motyle docierają do Państwa około 2 dni przed planowanym wypuszczeniem. Dlatego prosimy o zaznaczenie dokładnej daty planowanego wypuszczenia motyli przy składaniu zamówienia, abyśmy mogli nadać przesyłkę we właściwym momencie. 

Motyle dobrze znoszą transport jeśli utrzyma się je w warunkach obniżonej temperatury. W większości przypadków wewnątrz opakowania będzie się znajdował wkład chłodzący (zabezpieczenie na wyjątkowo gorące dni). Po otwarciu przesyłki najlepiej nie wyjmować pudełka ozdobnego z motylami, a jedynie ponownie schłodzić wkład, umieścić go na swoim miejscu i zamknąć pudełko transportowe. Można też z powodzeniem przenieść całość do chłodnej piwnicy. Ważne żeby temperatura otoczenia motyli w czasie ich przechowywania nie przekraczała ok. 12O C (skuteczne też będzie wystawienie przesyłki na zewnątrz w przypadku chłodnej nocy.

Następnie na godzinę przed planowaną uroczystością (otwarciem pojemnika z motylami), należy wyjąć z kartonu, pudełko z motylami i przenieść je do temp pokojowej. Wzrost temperatury otoczenia spowoduje, że motyle się wybudzą. Najlepsze efekty uwalniania motyli uzyskamy w ciepłe i słoneczne dni.

Uwagi:

 • Pozostawienie pudełka z motylami w samochodzie na nasłonecznionym parkingu spowoduje uśmiercenie motyli.
 • Nie powinno się podejmować prób nakarmienia motyli. Stan uśpienia oznacza, że symulujemy im warunki złej i zimnej pogody. W tym czasie w naturze motyle się nie posilają i potrafią tak przetrwać nawet do 14 dni.
 • Przetrzymywanie motyli w warunkach wysokiej temperatury spowoduje uaktywnienie funkcji życiowych – utratę energii życiowej, co za tym idzie osłabienie, może to doprowadzić nawet do ich upadku.

Kurier Farmy (ceny według cennika)

Ta możliwość wysyłki dostępna jest od zamówień 100 motyli wzwyż.

W przypadku zlecenia dostawy Kurierowi Farmy gwarantujemy dowóz na umówioną godzinę – będziemy na tyle wcześnie, że żadne korki drogowe nie przeszkodzą w premierze atrakcji. Zdajemy sobie sprawę z wagi Waszego Święta i nie zawiedziemy.

Motyle są dostarczane na min. 3 godz. przed planowaną uroczystością, ponieważ należy im zapewnić możliwość kilkugodzinnej adaptacji do nowego miejsca przed ich uwolnieniem.  Kurier przekazuje Państwu przesyłkę i to Państwo samodzielnie wypuszczacie motyle we własnym zakresie.

Koszty transportu zależą od odległości od Farmy (punkt startowy Gdańsk).

 • Kurier Farmy do 100 km: 119,00 zł
 • Kurier Farmy 101-200 km: 294,00 zł
 • Kurier Farmy 201-300 km: 494,50 zł
 • Kurier Farmy 301-400 km: 694,00 zł
 • Kurier Farmy 401-500 km: 892,00 zł
 • Kurier Farmy 501-600 km: 1090,00 zł
 • Kurier Farmy 601-700 km: 1288,00 zł

 

Odbiór własny (0,00 zł)

Dla motyli na śluby możliwy jest odbiór osobisty zamówienia po wcześniejszym umówieniu przez email (info@farmamotyli.pl, Babidół, ul. Zielona Dolina 11, gmina Kolbudy, k Gdańska).

W przypadku odbioru własnego zalecamy przewóz w nocy, wówczas motyle w ogóle nie odczuwają trudów transportu, ponieważ po prostu śpią.

Jest to dobry sposób ponieważ umożliwia zaoszczędzenie kosztów transportu. Dodatkowo dzięki temu, że jest więcej czasu przed uroczystością można precyzyjnie i bez pośpiechu, przedstawić osobie zaangażowanej w uroczystość wszystkie szczegóły techniczne.


PRZYGOTOWANE PRZEZ NAS KOSZE W KTÓRYCH ZNAJDUJĄ SIĘ MOTYLE, DOSKONALE NADAJĄ SIĘ DO ICH PRZEWOŻENIA, WYSTARCZY TYLKO ZASTOSOWAĆ SIĘ DO KILKU PROSTYCH WSKAZÓWEK:

 • Motyle muszą dojechać w dniu uroczystości. Wcześniejsze dostawy z nocowaniem motyli u klienta nie są zalecane. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby motyle zostały odebrane nawet do 16 godzin przed uroczystością.
 • Koszy z motylami nie powinno się umieszczać w innych zamkniętych pojemnikach, szczególnie w plastikowych.
 • Kosze powinny być przewożone w pozycji stałej – umocowane tak aby się nie przemieszczały.
 • Przez cały czas motyle powinny mieć zapewnioną temperaturę z przedziału 12 – 22 O C.
 • Z koszami należy się obchodzić delikatnie, nie rzucać, nie potrząsać, nie szarpać – postępować tak, jakby to była przesyłka ze szkłem.

WSKAZÓWKA: Najlepsze warunki dla przewożenia motyli daje umieszczenie kosza na przednim lub tylnym siedzeniu klimatyzowanego samochodu osobowego i przymocowanie go pasami bezpieczeństwa.
Zwracamy uwagę, że dłuższe postoje w czasie jazdy nie powinny dopuścić do nagrzania wnętrza przez słońce. To tak, jak byśmy pozostawili w samochodzie na pełnym słońcu  pieska – efekt będzie identyczny.

Na zdjęciach poniżej widać jak powinno się umocować kosze z motylami w samochodzie:

 

 

 

 

 

 

Kupujecie Państwo żywe istoty, o określonych wymaganiach życiowych. W czasie ich przewożenia prosimy nie lekceważyć wytycznych dotyczących warunków transportowania żywych motyli. Tylko zastosowanie się do naszych wskazań zagwarantuje, że motyle będą w dobrej kondycji i zachowają się w czasie ich wypuszczenia zgodnie z oczekiwaniami.

Kosze z motylami są wystarczająco przewiewne, aby motyle miały cały czas zapewniony dostęp powietrza. Oczka siatki doskonale odpowiadają motylom do zaczepiania się w pozycji siedzącej. Motyle podczas transportu siedzą podczepione od spodu wieka i do ścianek bocznych.

Koszulka, którą widzicie Państwo na zdjęciu kosza przygotowanego do transportu służy jako zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem w trakcie przewozu. Przed podaniem kosza Młodym należy od góry odgiąć część zachodzącą na wieko i opuścić pasek szerokości około 10 cm na ściankę boczną – WYPUSZCZANIE.

Nie należy zdejmować koszulki całkowicie ponieważ pełni ona dodatkowe funkcje przyciemniające ścianki boczne. Jest to zabieg celowy ponieważ motyle są obdarzone zmysłem fototropizmu dodatniego – przemieszczają się w kierunku źródła światła. Takie nieznaczne ściągnięcie koszulki doświetli górną część kosza, gdzie motyle będą miały najlepsze warunki do wylotu. W przypadku całkowitego zdjęcia ww. osłony motyle zostaną zdezorientowane zbyt dużą ilością światła co nie jest wskazane przed otwarciem pokrywy kosza.

JEDYNĄ PRZESZKODĄ  W ZREALIZOWANIU POKAZU WYPUSZCZENIA ŻYWYCH MOTYLI JEST POGODA, ALE I TUTAJ SĄ SPOSOBY ABY ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED JEJ KAPRYSAMI
– patrz Jak to wygląda – czyli najczęściej zadawane pytania