Jaką ilość motyli zamówić?

Wrażenia jakich dostarczają żywe motyle latające nad głowami to odczucia subiektywne . Niczego nie chcemy sugerować i do niczego przekonywać. Wiemy natomiast, że Państwo potrzebują choć małej wskazówki, bo przecież trudno sobie wyobrazić efekty wypuszczenia motyli, jeżeli nigdy przedtem się tego nie widziało.

Zacznijmy od faktów, motyle krajowe są niewielkich rozmiarów. Najpiękniejszy widok będą miały osoby otwierajace kosz z motylami, to one zobaczą wylatujące motyle z bliska  – mozna powiedziec, że będą widzami w pierwszym rzędzie. Goście też oczywiście zobaczą motyle, nawet ci z „ostatniego rzędu”, a to dlatego, że motyle rozlecą sie we wszystkich kierunkach. Co prawda kadry zdjęć nie oddaja magii całego spektaklu ale wyglada to mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej.

Powyżej uwalnianie 100 motyli z zestawu Rusałki. Zdjęcie zrobiono z odległości ok 5 metrów. Nie widać wyrażnie szczegółów i kolorów ich skrzydeł,  bo motyle rozlatują się szybko machając skrzydełkami. Widać wyraźnie, że część motyli natychmiast po otwarciu kosza rozlatuje sie we wszystkich kierunkach, a część pozostaje jeszcze w koszu. (Piszemy o tych cechach motyli w zakładce Wypuszczanie motyli )

Pomimo faktu, iż nie widzimy szczegółów  i tak  wyraźnie widać rozlatujące się motyle – teoretycznie niekorzystne dla odbioru – urozmaicone kolorystycznie tło nie przeszkadza w odbiorze spektaklu. (Kolorowe kwiaty teoretycznie  rozpraszają wrażenia wizualne i mogłoby sie zdawać, że unieczytelnią odbiór pokazu.)

W przypadku wypuszczenia motyli np na tle ściany (kościoła lub innego zabudowania) wrazęnia będa spotęgowane kontrastem tła i odcieniami skrzydeł naszych małych aktorów. Co prawda wrażenie chmary rozlatujących się wokół gości motyli jest tym większe im więcej motyli wypuścimy, ale i mniejsze ilości też robią wrażenie.

W odbiorze atrakcji ma też znaczenie odległość z jakiej ogląda sie ten niecodzienny spektakl. Oczywiście im bliżej znajduje sie obserwator tym lepiej zobaczy detale i kolory wirujacych motyli. Z daleka kolorowe motyle przypominaja trochę barwne konfetti.

W ofercie naszej Farmy są też większe motyle – Pazie, których wypuszczanie nawet w niewielkich ilościach – np 20 szt. jest dużym przeżyciem. Wadą wypuszczenia niewielkiej ilości nawet dużych motyli jest krótki czas pokazu – szybko się rozlecą.

Co jeszcze mozna Państwu podpowiedzieć?

Może tylko to, że każdy powienien sam sobie odpowiedziec na pytanie czego oczekuje po wypuszczeniu motyli. Dla nas najwazniejsze jest żeby w ogóle ja wypuszczać, bo jest to jedna z najważniejszych metod- sposobów, aby zapobiegać ich wyginięciu. Dziekujemy za każdą zamówioną ilośc!