Plany na przyszłość

Morfo Peleides, błękitna piękność Ameryki Południowej

Możliwości hodowlane farmy zależą od wielkości wydzielonych powierzchni i miejsca w ogrodzie, a te są ograniczone. Planując powiększanie skali działań, myślimy o dużych inwestycjach. W Polsce istnieją już namiastki motylarni – obiektów gdzie sezonowo można oglądać motyle tropikalne z bliska. Znajdują się one przy ogrodach zoologicznych w Poznaniu i we Wrocławiu. Od czasu do czasu można też natrafić na organizowaną ekspozycję żywych motyli w palmiarniach w różnych miastach. Naszym celem jest zorganizowanie motylarni całorocznej, gdzie bez względu na porę roku i pogodę można by było podziwiać latające wokół zwiedzających żywe motyle.

Inwestycja taka wymaga jednak poza pokonaniem barier finansowych także właściwego przygotowania zaplecza. Zespół ludzki tworzący ten projekt musi cechować się właściwym zaangażowaniem w sprawę oraz odpowiednią wiedzą fachową.

Sama motylarnia będzie jednakże tylko elementem promocji i edukacji. Hodowla dużych ilości motyli krajowych i praca związana z ich środowiskiem naturalnym to odrębne wyzwanie, które postawiliśmy sobie za cel strategiczny.

Logistyka takiego zadania jest obecnie głównym elementem naszych opracowań projektowych. Mamy nadzieję, że w miarę rozwoju sytuacji uda się nam pozyskać dla sprawy także innych miłośników motyli.