Motyle na śluby

Motyle na ramieniu panny młodej.
Motyle na ramieniu panny młodej

Wszyscy doświadczamy obecnie presji czasu i szalonego tempa życia. Niewielu z nas może pozwolić sobie na komfort dystansu do otaczającej nas rzeczywistości i spokojnego, niczym niezmąconego zadumania nad przemijającym światem. Jeszcze mniej z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność za otaczający nas świat spoczywa na barkach każdego z nas.

Niewiele jest takich istot na ziemi, tak bezbronnych i tak całkowicie pozbawionych agresji, jak motyle. Od dawna były inspiracją dla artystów i czyniły nasz świat kolorowym w tak wyjątkowy sposób. Ale dopiero od niedawna tak bardzo zaczyna ich brakować. A teraz dzięki naszej ofercie są dostępne dla wszystkich.

Na Farmie Motyli w Zielonej Dolinie hodujemy wiele gatunków motyli krajowych, a te najsilniejsze z nich i najbardziej odporne udostępniamy do sprzedaży i oferujemy do wypuszczania w całej Polsce!

 

MOTYLE NA ŚLUBY, UROCZYSTOŚCI, EVENTY

Klasyczne okrągłe pudełko z motylami (50-70 motyli)

Sprzedaż żywych motyli ma swoją specyfikę oraz pewne ograniczenia i nie da się jej przyrównać z innymi hodowlami. Z przyczyn niezależnych dostępność motyli w Polsce ogranicza się do kilku miesięcy i trwa od przełomu maja i czerwca do początku października. Przez pozostałą część roku motyle śpią i niestety nie da się tego zmienić.

Możliwości hodowlane na naszej farmie są ograniczone, dlatego zachęcamy do dokonania zakupu z wyprzedzeniem. Najlepiej składać zamówienia na kilka miesięcy przed terminem uroczystości. Może się bowiem okazać, że dla wszystkich chętnych (zwłaszcza tych decydujących się w ostatniej chwili) motyli już nie wystarczy.

Zakupy można realizować w naszym e-sklepie, wybierając opcje, począwszy od daty uroczystości, przez rodzaj i ilość motyli, do sposobu dostawy i płatności włącznie. Dodatkowo dla wszystkich mających pytania służymy wsparciem drogą mailową. Wystarczy opisać swoje wątpliwości, chętnie na wszystkie odpowiemy.

Dokonując zakupu z wyprzedzeniem, otrzymujecie państwo rachunek pro-forma, po opłaceniu którego zamówienie zostaje przyjęte do realizacji. Rachunek właściwy stanowiący dokument księgowy, wysyłamy wraz z zakupionymi motylami w dniu wskazanym w zamówieniu.

 

ZAKUPY Z WYPRZEDZENIEM SĄ BEZPIECZNE

Motyle na ślub - wylot z pudełka. Na zdjęciu Paź królowej, dostojny krajowy gatunek.
Motyle na ślub – wylot z pudełka. Na zdjęciu Paź królowej, dostojny krajowy gatunek.

Dorosłe motyle w okresie ich dostępności żyją tylko kilkanaście dni i musi im to wystarczyć na wydanie potomstwa. Z tych przyczyn do każdego zamówienia hodowla jest prowadzona indywidualnie i rezygnacja z zakupu ma swoje ograniczenia.

W przypadku dokonywania zakupów z wyprzedzeniem możecie Państwo zrezygnować z zakupu do 14 dni przed wskazaną datą dostawy. Dopiero w czasie ostatnich 2 tygodni odstąpienie od umowy nie będzie już możliwe. W przypadku, gdy rezygnacja spełnia warunku regulaminu sprzedaży, wszystkie otrzymane środki zwracamy bez zbędnej zwłoki. Nie przepadają żadne zaliczki czy zadatki.

 

FINAŁ

To także wspaniała atrakcja dla dzieci. Zdj. Lars Pluogmann (CC BY-SA)
To także wspaniała atrakcja dla dzieci

Wypuszczanie motyli z pudeł i koszy, w których są dostarczane jest bardzo proste. Wystarczy rozwiązać i odsunąć osłaniający, ozdobny materiał  lub po prostu otworzyć wieczko, a motyle szybko rozlecą się po okolicy. Czasami dla zmotywowania motyli pozostających w opakowaniu powinno się potrząsnąć całością lub wygarnąć ręką „śpiochy” z wnętrza.

Wszystkich zainteresowanych szerszym aspektem idei wypuszczania motyli i tym samym pozytywnego wpływania na powiększanie ich populacji w nowych środowiskach zapraszamy do lektury treści zamieszczonych na stronach Farmy Motyli.

Pragniemy podkreślić, iż nasze motyle nie są odławiane z naturalnego środowiska. Wszystkie oferowane do sprzedaży gatunki pochodzą z w pełni kontrolowanej hodowli, są dobrze wykarmione i silne. To motyle młode, zdrowe i gotowe do zasiedlenia nowych terenów w sąsiedztwie miejsc, gdzie zostaną wypuszczone.

 

Ciekawostka…

Motyl z z zestwu Rusałki
Motyl z z zestawu Rusałki

Czy wiesz, że tradycja uwalniania motyli pochodzi od plemion indiańskich? Legenda z tym faktem związana brzmi tak:

Gdy ktoś zapragnie czegoś ze wszystkich swoich sił, to jego pragnienie może się ziścić, tylko w jeden sposób. Mając czyste serce powinien pochwycić delikatnie motyla, zamknąć oczy i wyszeptać mu swoje pragnienie tak cicho jak to tylko możliwe.

Jeśli motyl nie wyjawi na głos tego, co usłyszał, twoje życzenie usłyszy w nim wielki duch, który widzi i słyszy wszystko. Z wdzięczności za darowanie motylowi wolności zaniesie twoje pragnienie do niebios i sprawi, że się spełni. Wielki duch zawsze dotrzymuje obietnicy, więc musisz tylko wypuścić pochwyconego motyla (tłum. własne)