FAQ – zestawy hodowlane

22 stycznia 2020
Posted

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy gąsienice przeżyją transport?
Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie wysyłania gąsienic oraz poczwarek na duże odległości. Formy rozwojowe motyli pakowane są w specjalne pojemniki, w którym mają wystarczająca ilość powietrza oraz pokarmu na czas transportu. Jeżeli temperatura jest wysoka, w opakowaniu zestawu umieszczany jest wkład chłodzący, który skutecznie obniża temperaturę wewnątrz paczki. W przypadku wystąpienia upałów, wstrzymujemy wszystkie wysyłki motyli, do czasu ich ustąpienia. Jeżeli temperatura jest niska (wiosna lub jesień), w opakowaniu umieszczamy wkład grzewczy.

Co jeśli moje gąsienice wyjątkowo będą nieżywe po otworzeniu paczki?
W takiej sytuacji prosimy napisać do nas na info@farmamotyli.pl. Konieczne jest opisanie sytuacji oraz nadesłanie zdjęć, a wówczas rozpatrujemy reklamację. Każda reklamacja jest rozpatrywana indywidualnie.

Jak zająć się gąsienicami/poczwarkami?
W zestawie hodowlanym znajduje się instrukcja szczegółowo opisująca, jak zaopiekować się formą rozwojową i jak posługiwać się zestawem.

Ile czasu trwa przemiana gąsienicy lub poczwarki w motyla?
W zależności od tego jak duże gąsienice Państwa otrzymają, przeobrażenie gąsienicy  w poczwarkę będzie trwało 3-7 dni. Motyl pozostaje w formie poczwarki rzez około 10 dni a następnie wykluwa się jako postać dorosła.

Co zrobić z motylami, które się nam wyklują?
Motyl może pozostać wewnątrz zestawu hodowlanego dla gąsienic przez jeden dzień, następnie trzeba go wypuścić na wolność. Motyle wypuszczamy do ogrodu lub na terenach wiejskich, najlepiej na łące. Motyl, który wykluje się z zestawu z poczwarkami, musi zostać wypuszczony tego samego dnia.