Zapowiedzi nowych zdjęć

4 października 2015
Posted

W odpowiedzi na pytania informujemy wszystkich sympatyków naszej działalności, a także miłych klientów, że Farma Motyli oczywiście dalej działa, i jak najbardziej można przesyłać do nas pytania dotyczące wszelkich zagadnień związanych ze światem motyli.

Po uruchomieniu w sezonie 2015  e-sklepu, a niedługo potem wejściu na Facebook-a, istotnie nasza aktywność dotycząca zamieszczania aktualizacji troszeczkę zmalała, za co bardzo przepraszamy. Wiele pytań otrzymywaliśmy z tych właśnie obszarów, stąd informacje ogólne zeszły nieco na plan drugi.

Na dzień dzisiejszy sezon 2015 został już zamknięty. Tym samym rozpoczęły się prace przygotowujące hodowane motyle do hibernacji. Ale w okresie jesienno-zimowym zostanie dodanych do witryny Farmy Motyli wiele ciekawych fotografii ilustrujących tegoroczną codzienność hodowlaną naszych podopiecznych. Mamy kilka niespodzianek w dokumentacji zdjęciowej, jak choćby z prowadzonej w tym sezonie hodowli pięknego gatunku rusałki uznanej w Polsce za wymarłą – Nymphalis vaualbum Polska nazwa Rusałka laik.

Nymphalis vaualbum
Nymphalis vaualbum

Materiał hodowlany został pozyskany z zagranicy, a wyklute gąsienice doskonale zaaklimatyzowały się do naszych warunków, wydając na przełomie maja i czerwca piękne motyle. To gatunek blisko spokrewniony z innymi Rusałkami „drzewnymi” jak żałobnik, wierzbowiec czy drzewoszek. Bardzo chcielibyśmy przyczynić się do powrotu tego motyla do naszej flory.

Pojawią się też zdjęcia ilustrujące rozwój Rusałek drzewoszek i żałobnik, o które wielu z państwa prosiło.

Nymphalis xanthomelas
Rusałka drzewoszek
Rusałka_żałobnik
Rusałka żałobnik

 

 

 

 

 

 

Będzie też więcej materiałów z hodowli motyli tropikalnych, m.in. Morpho peleides

Morpho peleides larva_L2
Morpho peleides larva_L2

Zapraszamy do śledzenia naszej działalności on-line i jeszcze raz bardzo przepraszamy tych wszystkich którzy chcieli do nas przyjechać, niestety zwiedzanie farmy nie będzie możliwe także w sezonie 2016.