POMOCE DYDAKTYCZNE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI – NAUKA PRZEZ OBSERWACJĘ

5 kwietnia 2013
Posted

Uwaga nowość sezonu 2013, samodzielna hodowla motyli. Od poczwarki do postaci dorosłej.

Zestaw dydaktyczno-przyrodniczy zawiera żywe motyle i jest skierowany głównie dla małych dzieci. Zestawy „Narodziny Motylka” umożliwiają obserwację życia motyli od fazy rozwojowej poczwarki do dorosłego motyla. Dzieci mogą na własne oczy zobaczyć, jak po wyjściu z suchej i niczym nie przypominającej motylka – bezkształtnej formy, wychodzi piękny motyl. Na początku przypomina pomarszczony kłębek wełny, żeby po krótkim czasie  rozprostować kolorowe skrzydełka  i którego można samemu wypuścić na wolność.

Uwolnione motyle na pewno pozostaną przez jakiś czas w ogródku, jeżeli znajdą się w nim odpowiednie kwiaty.  A może osiedlą się w pobliżu i same wydadzą nowe pokolenie motyli w przyszłym roku?

Do posiadanych już zestawów można następnie dokupić  inne poczwarki krajowych gatunków motyli, które oferujemy w ramach przybliżania dzieciom świata motyli. Wypuszczanie żywych motyli na wolność sprzyja zwiększaniu ich liczebności w środowisku naturalnym oraz znacząco przyczynia się do ratowania ginących gatunków.