NOWA MOTYLARNIA

20 lutego 2013
Posted

W ramach popularyzacji zagadnień związanych ze Światem motyli miło nam poinformować , iż w wyniku nawiązanej współpracy z firmą Świat Labiryntów w Blizinach w sezonie 2013 zostanie tam otwarta motylarnia  przeznaczona do ekspozycji żywych motyli. Zwiedzający będą mieli możliwość bezpośrednich spotkań z motylami naszych łąk i pól. Jest to pierwsza w Polsce motylarnia z żywymi motylami krajowymi.

Atrakcja jest godna polecenia nie tylko dla dzieci, które na wyciągnięcie ręki poznają wybrane gatunki rodzimych motyli wraz z ich środowiskiem i roślinami żywicielskimi ich gąsienic.  Osoby dorosłe będą zaskoczone jak wiele tajemnic kryje świat Polskich motyli i jak łatwo można przyczynić się do ratowania ginących gatunków tych pięknych stworzeń.

Obserwacja z bliska bez żadnych zasłon czy przegród daje wielkie możliwości osobistego poznania i przeżywania piękna motyli.  Będzie można zobaczyć, jak motyle posilają się nektarem kwiatów oraz odkryć kilka tajemnic związanych z ich upodobaniami i zwyczajami. Poza latającymi wewnątrz motylami zobaczycie Państwo także ich pozostałe fazy rozwojowe, jajeczka, gąsienice oraz poczwarki, z których na oczach zwiedzających wykłuwają się dorosłe motyle.

Organizatorzy dołożyli starań aby cała atrakcja była przyjazna dla małych dzieci, które będą mogły poznawać świat motyli także poprzez zabawę z animatorami.