Motylarnia w ZOO Oliwskim

2 sierpnia 2012
Posted

Dzięki prowadzonej współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Oliwie udało się pod koniec czerwca 2012r. otworzyć nową motylarnię na terenie Oliwskiego ZOO. Wygospodarowany obiekt pozwala na ekspozycję kilkuset różnych gatunków motyli tropikalnych, pochodzących z egzotycznych zakątków całej ziemi.

Wewnątrz utrzymywane są warunki środowiskowe charakterystyczne dla klimatu tropikalnego, z wysoką temperaturą i wilgotnością powietrza. Właściwie dobrane nasadzenia z roślin i kwiatów ubogacone innymi elementami wyposarzenia, w postaci konarów drzew, małego bagniska oraz strumyka, sprawiają wrażenie przebywania w mini dżungli. Piękna i tajemniczości całemu założeniu, dodaje zastosowane specjalnego oświetlenia, a także wkomponowanie  terrarium z wężami, które w tym środowisku są wyjątkowo aktywne.

Wzorem najlepszych światowych praktyk i doświadczeń w odkrywaniu piękna tego tajemniczego świata, możecie Państwo zwiedzać motylarnię od środka bez jakichkolwiek przeszkód i przegród. Motyle chętnie siadają na zgromadzonych wewnątrz kwiatach i owocach, a bogactwo ich barw wywołuje niezapomniane wrażenia. Dodatkowo w specjalnie przygotowanym inkubatorze można śledzić na żywo wykluwanie się motyli z poczwarek. Inkubator jest wyjątkowo duży i przestronny, co sprawia, że widać wszystko „jak na dłoni”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA – POLECAMY TĘ ATRAKCJĘ