Żywe motyle tropikalne – SPRZEDAŻ

Tropikalne piękności z AzjiHodowla motyli egzotycznych, jaką prowadzimy bazuje na współpracy z profesjonalnymi farmami motyli na całym świecie. Z tego powodu mamy możliwość hodowania wszystkich gatunków motyli objętych programami czynnej ochrony gatunkowej, a jest ich kilkaset. zdjęcia motyli tropikalnych z naszej hodowli znajdziecie Państwo w zakładce  Galeria obrazów , w części „MOTYLE TROPIKALNE” oraz „W HODOWLI”

Są to głównie motyle dzienne, ale od czasu do czasu pojawiają się w hodowli także motyle nocne (najczęściej motyle z rodziny Saturnidae). Trudno byłoby wymienić nawet te najczęściej hodowane dlatego zainteresowanych odsyłamy do zakładki  POCZWARKI – jest to część serwisu skierowana do miłośników motyli i znajdują się tam także  listy gatunków  motyli dostępnych w sprzedaży w postaci poczwarek.

UWAGA:
Uprzejmie informujemy, że nie prowadzimy hodowli motyli objętych  Konwencją o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem  –  CITES .


POMIESZCZENIA NADAJĄCE SIĘ DO TRZYMANIA MOTYLI TROPIKALNYCH I WARUNKI JAKIM MUSZĄ ODPOWIADAĆ :

Motyle pochodzące z rejonów o klimacie tropikalnym wymagają zapewnienia im warunków właściwych dla tych środowisk. Potrzebujemy czegoś na kształt dużego terrarium – z odpowiedniej wielkości wolną przestrzenią, w której motyle będą mogły swobodnie latać.

Idealne do tego celu to:

Funkcjonalnie wydzielone z większych pomieszczeń tzw. ogrody zimowe, oranżerie lub werandy.

Wymiary takich pomieszczeń:
Powinny wynosić min. 2,0 x 3,0 m i wys. – Ok 2,0 m. Wewnątrz takiej kubatury można swobodnie wypuścić do max. 50 motyli. Zadaniem Farmy jest dobrać motyle rozmiarami i sposobami zachowań, tak aby sobie nie przeszkadzały i nie ponosiły uszczerbku na zdrowiu, a jednocześnie dobrze się czuły.  /Dalszy opis oprzemy na powyższym przykładzie podanych minimalnych wymiarów pomieszczenia./

Wyposażenie pomieszczenia przeznaczonego dla motyli tropikalnych, w naszych warunkach klimatycznych:

  • Mały grzejnik elektryczny z termostatem  –  wyłącznie olejowy , tak aby wewnątrz utrzymać temperaturę w zakresie  26-30 O C  /Nie można stosować grzejników oporowych oraz wentylatorowych – oba rodzaje uśmiercą motyle/ 
  • Nawilżacz powietrza , który pozostanie włączony przez cały czas obecności motyli wewnątrz.  / Duże doniczki roślin – stale wilgotne dodatkowo wspomagają wilgotność powietrza wewnątrz ale  nie są wystarczające. /
  • Zabezpieczenie posadzki  przed wilgocią z folii PCV lub PE, ściółkowanej korą, dostępną w marketach ogrodniczych.
  • Ażurowa membrana  oddzielająca sztuczne źródła światła, tak aby motyle nie mogły poparzyć się o żarniki. – można po prostu w odległości ok 30 cm poniżej lamp podwiesić na całej powierzchni pomieszczenia pod sufitem, rzadką siatkę cieniującą. /– do kupienia w marketach ogrodniczych/
  • Wystrój pomieszczenia:

Motyle potrzebują oprawy – nie sposób nie pomyśleć w tym kontekście – o kwiatach. To nierozłączne z motylami atrybuty piękna, bez których motyli pewnie by nie było….

Potrzeba kilka dużych, do kilkunastu mniejszych doniczek z roślinami, które zakomponują wnętrze we właściwy klimat. Podobnie jak w akwarium, to właśnie rośliny utworzą tło, stanowiące o atrakcyjności całości. Roślin nie może być zbyt wiele aby nie ograniczyć motylom przestrzeni lotnej. Bardzo dobrze sprawdzają się następujące rozwiązania:

♦ 1 – 2 duże donice – średnicy ok. 40cm z roślinami do wysokości 130 cm. /Np.typu
Yukka, Fikusy, itp/ – ustawione w rogach pomieszczenia.

♦ 3 do 5 doniczek średnicy ok 25 cm z roślinami do wysokości 50 cm. – rozstawione
wzdłuż ścian.

♦ Kilka do kilkanaście doniczek małych o mniejszych średnicach, rozstawianych
według uznania.

To oczywiście bardzo ważne wskazówki stanowiące bazę wyjściową do skomponowania wspaniałych ekspozycji, których niepowtarzalność leży oczywiście po stronie własnej inwencji kupujących.

UWAGA:
Motyle egzotyczne zakupywane w celu trzymania ich przez dłuższy czas muszą oczywiście się pożywiać. Każdorazowo do tego typu zamówień, indywidualnie uzgadniamy szczegóły związane z pokarmem dla motyli, dotyczy to zarówno pokarmu sztucznego, jak i naturalnych /owoce i kwiaty/.