Motyle na ślub – informacje o produkcie

Z jakim wyprzedzeniem składać zamówienie?

Bardzo prosimy o składanie zamówień z min. 1 miesięcznym wyprzedzeniem. W sezonie istnieje możliwość szybszej realizacji, jednak jest uzależniona od aktualnie dostępnej ilości motyli na Farmie. Prosimy zwrócić uwagę, że dla każdego zamawiającego motyle są specjalnie hodowane, co jest procesem długotrwałym. Dowiedz się więcej.

Kiedy otrzymam zamówione motyle i czy muszę się nimi opiekować?

Motyle docierają do Państwa w dzień uroczystości o ustalonej godzinie (wysyłka Kurierem Farmy) lub około 2 dni przed planowanym wypuszczeniem (wysyłka Kurierem Poczty Express24). Dlatego prosimy o zaznaczenie dokładnej daty planowanego wypuszczenia motyli przy składaniu zamówienia, abyśmy mogli nadać przesyłkę we właściwym momencie. 

Jeżeli przesyłka dociera do Państwa parę dni przed planowanym wypuszczeniem motyli, jedyne co muszą Państwo zrobić, to postępować zgodnie z instrukcją załączoną do przesyłki. Znajdziecie ją Państwo po otwarciu kartonu transportowego. Dowiedz się więcej.

Bezpieczeństwo i zdrowie motyli

Mamy ponad 15 lat doświadczenia w transportowaniu żywych motyli. Stosowane metody są bezpieczne dla motyli i praktykowane na całym świecie od ponad 50 lat.

Transport trwa możliwie najkrócej. Motyle znajdują się w tym czasie w fazie uśpienia – identycznie jak to ma miejsce podczas zimnych dni czy chłodnych nocy, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 10O C. (w razie konieczności dołączamy wkłady chłodzące do opakowania). Wstrząsy nie stanowią tu niedogodności, ponieważ nie mają większego wpływu na motyle niż wiatr potrząsający gałązkami, na których motyle przesiadują w naturalnych warunkach.

Transport motyli jest bezpieczny zarówno dla nich samych jak i dla Państwa. Jeżeli wybrana zostanie opcja Kuriera Poczty (Ekspres24), paczka obowiązkowo wysyłana jest z dodatkową opcją ostrożnie.

Ile motyli zamówić?

Ilości poniżej 100 sztuk mają wymiar bardziej symboliczny. Niewielka ilość motyli widoczna jest przede wszystkim w otoczeniu Państwa Młodych i osoby wypuszczającej. Fotograf musi znajdować się blisko, jeśli chcą Państwo uchwycić tę ulotną chwilę. Powyżej 100 sztuk motyli, spektakl jest dobrze widoczny również dla zebranych wokół gości a obłoczek motyli rozlatuje się po okolicy, często siadając na ubraniach w tym sukni Panny Młodej. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: Ile motyli zamówić?.

Wypuszczanie motyli

To Państwu przypada radosna chwila wypuszczenia motyli podczas uroczystości. Mamy szczegółowy poradnik objaśniający, jak to zrobić dostępny tutaj: Wypuszczanie motyli.

Czy pogoda ma wpływ na wypuszczanie?

Tak, pogoda ma wpływ na aktywność motyli. Najlepszym momentem jest ciepły i słoneczny dzień, kiedy motyle będą ruchliwe i chętne do lotu. Rekomendujemy uwalnianie motyli w godzinach pełnego nasłonecznienia. W zachmurzony i chłodniejszy dzień wypuszczanie również jest możliwe, choć może potrwać dłużej i nie wszystkie motyle mogą zdecydować się na opuszczenie pojemnika. Jedyną realną przeszkodą jest deszcz, podczas którego motyle nie wylecą. Późne popołudnie czy wręcz wieczory nie są odpowiednie.

Czy zamawianie motyli jest etyczne?

Pragniemy podkreślić, iż nasze motyle nie są odławiane z naturalnego środowiska. Wszystkie oferowane do sprzedaży gatunki pochodzą z w pełni kontrolowanej hodowli, są dobrze wykarmione i silne. To motyle młode, zdrowe i gotowe do zasiedlenia nowych terenów w sąsiedztwie miejsc, gdzie zostaną wypuszczone. To genetycznie uwarunkowane zachowanie gatunków motyli, które oferujemy do sprzedaży. W naszej ofercie znajdziecie państwo tylko te gatunki, które naturalnie pokonują bardzo długie przeloty (nawet do kilkuset km) w poszukiwaniu nowych siedlisk. W dobie narastającej degradacji środowiska wysyłanie motyli w Polskę to jedna z najważniejszych metod, aby zapobiegać ich wyginięciu i zwiększać bioróżnorodność. Dziękujemy za każdą zamówioną ilość!

Uwaga: Zdjęcia ozdobnych opakowań ukazują nasze dotychczasowe realizacje. Farma Motyli każdorazowo dobiera opakowanie. Jeżeli zależy Państwu na konkretnym stylu, prosimy o zaznaczenie tego w uwagach do zamówienia lub informację mailową.