Dostawa i odbiór

MOTYLE DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE SĄ WYSYŁANE POCZTĄ KURIERSKĄ W OPCJACH DOSTĘPNYCH DLA OKREŚLONYCH PRODUKTÓW. DUŻE ILOŚCI DOROSŁYCH POSTACI MOTYLI PRZEZNACZONYCH DO UWALNIANIA PODCZAS UROCZYSTOŚCI ŚLUBNYCH I INNYCH, ZALECAMY ZAMAWIAĆ Z TRANSPORTEM FARMY. MOŻLIWY JEST RÓWNIEŻ ODBIÓR WŁASNY.

MOTYLE KRAJOWE:

W przypadku zlecenia dostawy naszej firmie gwarantujemy dowóz na umówioną godzinę – będziemy na tyle wcześnie, że żadne korki drogowe nie przeszkodzą w premierze atrakcji. Zdajemy sobie sprawę z wagi Waszego Święta i nie zawiedziemy.

Motyle są dostarczane na min 3 godz. przed planowaną uroczystością. Należy im zapewnić możliwość kilku godzinnej adaptacji do nowego miejsca przed ich uwolnieniem.

Koszty transportu zostały podane w zależności od przybliżonych odległości miejsc wypuszczania motyli od naszej Farmy

ODBIÓR WŁASNY:

W przypadku odbioru własnego zalecamy przewóz w nocy, wówczas motyle w ogóle nie odczuwają trudów transportu, ponieważ po prostu śpią. Wydajemy motyle 24/24

Jest to dobry sposób ponieważ umożliwia zaoszczędzenie kosztów transportu. Dodatkowo dzięki temu, że jest więcej czasu przed uroczystością można precyzyjnie i bez pośpiechu, przedstawić osobie zaangażowanej w uroczystość wszystkie szczegóły techniczne. Można tez na przykładzie pokazać jak należy obchodzić się z przesyłką, itp.  

WSKAZÓWKI DLA OSÓB DECYDUJĄCYCH SIĘ NA ODBIÓR WŁASNY:

CZYLI…
…JAK PRZEWIEŹĆ BEZPIECZNIE ŻYWE MOTYLE?


PRZYGOTOWANE PRZEZ NAS KOSZE W KTÓRYCH ZNAJDUJĄ SIĘ MOTYLE, DOSKONALE NADAJĄ SIĘ DO ICH PRZEWOŻENIA, WYSTARCZY TYLKO ZASTOSOWAĆ SIĘ DO KILKU PROSTYCH WSKAZÓWEK:

  • Motyle muszą dojechać w dniu uroczystości. Wcześniejsze dostawy z nocowaniem motyli u klienta nie są zalecane. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby motyle zostały odebrane nawet do 16 godzin przed uroczystością.
  • Koszy z motylami nie powinno się umieszczać w innych zamkniętych pojemnikach, szczególnie w plastikowych.
  • Kosze powinny być przewożone w pozycji stałej – umocowane tak aby się nie przemieszczały.
  • Przez cały czas motyle powinny mieć zapewnioną temperaturę z przedziału 12 – 22 O C.
  • Z koszami należy się obchodzić delikatnie, nie rzucać, nie potrząsać, nie szarpać – postępować tak, jakby to była przesyłka ze szkłem.

WSKAZÓWKA ⇒ Najlepsze warunki dla przewożenia motyli daje umieszczenie kosza na przednim lub tylnym siedzeniu klimatyzowanego samochodu osobowego i przymocowanie go pasami bezpieczeństwa.
Zwracamy uwagę, że dłuższe postoje w czasie jazdy nie powinny dopuścić do nagrzania wnętrza przez słońce. To tak, jak byśmy pozostawili w samochodzie na pełnym słońcu  pieska – efekt będzie identyczny.

Na zdjęciach poniżej widać jak powinno się umocować kosze z motylami w samochodzie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Kupujecie Państwo żywe istoty, o określonych wymaganiach życiowych. W czasie ich przewożenia prosimy nie lekceważyć wytycznych dotyczących warunków transportowania żywych motyli.
Tylko zastosowanie się do naszych wskazań zagwarantuje, że motyle będą w dobrej kondycji i zachowają się w czasie ich wypuszczenia zgodnie z oczekiwaniami.

Kosze z motylami są wystarczająco przewiewne, aby motyle miały cały czas zapewniony dostęp powietrza. Oczka siatki doskonale odpowiadają motylom do zaczepiania się w pozycji siedzącej. /motyle podczas transportu siedzą podczepione od spodu wieka i do ścianek bocznych./

Koszulka, którą widzicie Państwo na zdjęciu kosza przygotowanego do transportu służy jako zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem w trakcie przewozu. Przed podaniem kosza Młodym należy od góry odgiąć część zachodzącą na wieko i opuścić pasek szerokości około 10 cm na ściankę boczną – WYPUSZCZANIE.

Nie należy zdejmować koszulki całkowicie ponieważ pełni ona dodatkowe funkcje przyciemniające ścianki boczne. Jest to zabieg celowy ponieważ motyle są obdarzone zmysłem fototropizmu dodatniego – przemieszczają się w kierunku źródła światła. Takie nieznaczne ściągnięcie koszulki doświetli górną część kosza, gdzie motyle będą miały najlepsze warunki do wylotu. W przypadku całkowitego zdjęcia ww. osłony motyle zostaną zdezorientowane zbyt dużą ilością światła co nie jest wskazane przed otwarciem pokrywy kosza.

UWAGA!
Nasze kosze przygotowane do transportowania motyli mieszczą do 250 osobników.

Prosimy uwzględnić ten fakt w przypadku zaplanowania zakupu większych ilości motyli. Wówczas wypuszczenie następuje z kilku koszy, co może mieć wpływ na organizację uroczystości.

Dostawy motyli zostały sprawdzone i zapewniają im maksimum bezpieczeństwa :))

JEDYNĄ PRZESZKODĄ  W ZREALIZOWANIU POKAZU WYPUSZCZENIA ŻYWYCH MOTYLI JEST POGODA, ALE I TUTAJ SĄ SPOSOBY ABY ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED JEJ KAPRYSAMI
– patrz Jak to wygląda – czyli najczęściej zadawane pytania


MOTYLE TROPIKALNE

MOŻLIWY JEST WYŁĄCZNIE DOWÓZ MOTYLI NA MIEJSCE NASZYM TRANSPORTEM.

SZCZEGÓŁY ZWIĄZANE Z WYPUSZCZENIEM MOTYLI EGZOTYCZNYCH ORAZ WARUNKÓW JAKIE POWINNY SPEŁNIAĆ POMIESZCZENIA DO TEGO CELU, ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE – ŻYWE MOTYLE TROPIKALNE


 SKLEP Z MOTYLAMI